Kompletny portal internetowy z newsami ze świata finansów

Współpracujemy od 2016 do dziś

Wyzwanie

Centrum Prawa Bankowego i Informacji - wydawca kilku czasopism tematycznych z zakresu biznesu, finansów, nieruchomości i władzy samorządowej, od wielu lat prowadzi portal internetowy AleBank.pl. Renoma zbudowana wokół obiektywnego charakteru wiedzy prezentowanej w serwisie pozwoliła właścicielom portalu na zbudowanie silnej pozycji w świadomości marki. Jednak rozwiązania techniczne, stojące za funkcjonowaniem serwisu pozostawiały wiele do życzenia i sam serwis wymagał niezbędnego odświeżenia, aby sprostać oczekiwaniom nowoczesnych czytelników.

logo AleBank

Serwis internetowy AleBank to działający od 2006 roku portal, należący do Centrum Prawa Bankowego i Informacji, prezentujący merytoryczną wiedzę i newsy ze świata finansów.

Naszym wyzwaniem było stworzenie od podstaw całego systemu rozbudowanego portalu internetowego oraz nadanie mu nowego, świeżego wyglądu.

Rozwiązanie - internetowy portal AleBank.pl

Aby sprostać wymaganiom Klienta i współczesnych czytelników postanowiliśmy stworzyć od nowa cały system portalu, który miał za zadanie zastąpić przestarzałe rozwiązanie stosowane dotychczas. Oprócz przygotowania systemu CMS oraz warstwy wizualnej, zajęliśmy się migracją archiwalnych danych do nowego i bardziej intuicyjnego systemu zarządzania treścią.

Naszym zadaniem było także zoptymalizowanie serwisu pod kątem technicznym - tak, aby serwis był jak najlepiej przygotowany do sprawnego działania. Przede wszystkim wprowadziliśmy jeszcze bardziej przejrzysty widok responsywny (wersje mobilne serwisu) oraz przyspieszyliśmy działanie strony WWW w przeglądarkach internetowych.

Portal Internetowy AleBank

Kluczowe korzyści

Odświeżony wygląd strony wpłynął pozytywnie na odbiór portalu jako marki i pozwolił utrwalić w świadomości marki obraz nowoczesnego, opiniotwórczego medium. Dzięki szybkiemu ładowaniu strony użytkownicy chętniej z niej korzystają i nie mają problemów ze zbyt dlugo ładującą się treścią, która może zniechęcać do korzystania ze strony.

Przejrzysty design wersji mobilnej pozwolił na zwiększenie się liczby użytkowników odwiedzających stronę przez urządzenia mobilne, co wpłynęło na ilość odwiedzin i udostępnień treści w mediach społecznościowych przez samych czytelników. Dodatkowym atutem jest bardziej intuicyjny i efektywny system do zarządzania treściami, który pozwala sprawniej publikować treści pozytywnie wpływające na dobrą reputację domeny w sieci wyszukiwania, a także umożliwia bardziej elastyczne korzystanie z dodatków i zewnętrznych wtyczek.

Estetyka

Przejrzysty i nowoczesny design wpływa pozytywnie na odbiór serwisu z newsami świata finansów

Szybkość

Szybkie ładowanie stron zachęca do korzystania ze strony i zmniejsza współczynnik odrzuceń

Elastyczność

Nowoczesny CMS pozwala na bardziej elastyczne korzystanie z narzędzi od zewnętrznych dostawców

Kontakt

Light Code Sp. z o.o.

ul. Legnicka 57W/17

54-203 Wrocław, POLAND


NIP: PL8971774725

KRS: 0000389325


+48 71 75 75 400

info@lightcode.eu


Biuro

ul. Ruska 22, IV piętro

50-079 Wrocław

 

Pokaż na mapie


Nasze marki


CleverMED - aplikacja dla lekarzy i gabinetów medyczych

Zasilamy również SaltSquare:


logo

Nasze marki:


CleverMED

Zasilamy również SaltSquare Team


logo